středa 6. května 2020

Amerika - zeměpis na dálku

Doma se nevěnujeme jen čtení nebo počítání, ale zpracováváme dlouhodobější úkoly třeba ze zeměpisu.

Několik týdnů jsme se věnovali americkému kontinentu. Měli jsme za úkol vytvořit knihu (lapbook, leporelo, komiks, učebnici, ...) na téma AMERIKA. Každý to pojal po svém. Někdo má pořád pod slovem Amerika synonumum Spojené státy americké a těžko se vžívá do představy, že i Brazílie patří do Ameriky. Ale snad jsme si postupně představili víc odstínů tohoto zajímavého kontinentu.

V průběhu několika týdnů jsme se zúčastnili i Kahootů, které prověřily naše znalosti a vědomosti. Ti, kteří se do hry pustili, se většinou zhostili svých úkolů velmi dobře a nezaskočily je ani záludné otázky. Ti, kteří se nezapojili, přišli o zábavu nebo možnost se naučit něco dalšího. Ale tak to v domácím vzdělání je. Můžeme nabízet příležitosti, ale jak je kdo uchopí, je na něm...


Na závěr tohoto velkého tematického celku měly děti zpracovat prezentaci ve formě videa. Podívejte se na některé z nich:

Takhle si s knihou poradil Matěj. Povedla se mu, co říkáte?Ela nám taky poslala svou práci:A jak její kniha vypadá? Podívejte se:Jonáš při práci - je fajn, že se nemusí sedět v lavici :)


A tady už je Amerika jeho pohledem. Vydařené, že ano?
A jak si s úkolem poradila Evelína? Zaměřila se na Jižní Ameriku, podívejte se:Karel natáčel na zahradě. Jak vypadá jeho práce o Americe?Emma nám toho bohužel moc neukázala, ale bavilo jí to - a asi se toho dost i naučila, podívejte se:Jak je vidět, i doma dokážeme udělat velké věci :)

Žádné komentáře:

Okomentovat